גמר ההאקתון השנתי לזכרה של מיכל סלה ז"ל, Safe@Home, נערך אתמול (יום ד') בבית הנשיא בירושלים. ההאקתון הוא תחרות יזמות שמתקיימת זו השנה השלישית על-ידי עמותת פורום מיכל סלה וגוגל, במטרה לקדם פיתוח טכנולוגיות להצלת חיי נשים אשר חיות תחת אלימות. שלושת ההאקתונים נערכו סמוך ליום הולדתה של מיכל סלה ז"ל, שנרצחה בביתה על-ידי בן זוגה.

בהאקתון התחרו כ-80 צוותים, ובראש 30 מתוכם עמדו נשים שורדות אלימות בזוגיות, לאחר שהשתתפו בסדנאות רעיונאות טכנולוגית בהנחיית EY, ובמהלך ההאקתון לוו על-ידי חיילות וחיילים מיחידות טכנולוגיות. מתוך כלל המתחרים שבעה מיזמים עלו לגמר, שאותו אירחה רעיית הנשיא, מיכל הרצוג.

במקום הראשון זכה המיזם "כפתור הפרפר" – פיצ'ר שניתן להתקין בכל אפליקציה ואתר אינטרנט, והופך אותם למקור דיווח פוטנציאלי לאלימות במשפחה. הפרפר מנתב את הפנייה לגורמים הרלוונטיים במדינה שממנה יצאה הקריאה, ומזהה את שפת המשתמש ומשנה את תצוגתו בהתאם, כל זאת תוך שמירה על סודיות וללא השארת עקבות במכשיר או בהיסטוריית הגלישה. כבר היום הכפתור מוטמע באפליקציות מסוימות. הקוד פתוח וניתן למצוא אותו בקישור הזה.

את המיזם הובילו פרי שלום ונתנאל אמר. לדברי אמר, "אנחנו לפני שלב השיווק של הפרפר, ובאנו כדי שישמעו ויכירו אותנו. כשאני גדלתי, להתקשר למוקד היה בושה, ולכן אייקון פרפר שיאפשר לפנות בדיסקרטיות זה הרבה מבחינתי".

קרא עוד

בעקבות המצב הבטחוני אנו מצטרפים למאמץ להפיג את חוסר הבהירות ולספק תמיכה לציבור הרחב, עבור כל מי שזקוק.ה לסיוע ועבור כל מי שמעוניינ.ת לספק עזרה

מוזמנים לעבור לחמ"ל המלחמה של הפרפר למציאת דרכים לעזור ולקבל סיוע