חשוב לזכור שאלימות במשפחה לא תמיד מתרחשת בבית. כל מערכת יחסים שבה האדם השני מנסה לשלוט בך בדרכים שונות, בין אם זה עם בן זוג רומנטי או בן משפחה, נחשבת לאלימות במשפחה.

לא תמיד קל לזהות אלימות, ובמקרים רבים, הנפגע מאמין שהוא "הביא את זה על עצמו", או מאמין שאם אין אלימות פיזית, אז זו לא אלימות. לכן, אספנו כמה דגלים אדומים כדי שתוכלו לקבוע אם אתם או מישהו שאתם אוהבים נמצאים במערכת יחסים אלימה.

סימני רכושנות – הם בודקים איפה אתה, מה אתה עושה ומתי תחזור, הם שולטים במה שאתה עושה וכועסים אם אתה לא מקשיב להם, הם כותבים או מתקשרים ללא הרף כשאתה לא בבית ורוצה לדעת מה אתה עושה בכל עת.

סימני קנאה – הם מאשימים אותך כל הזמן בבגידה או מפלרטט, והם מרחיקים אותך מבני משפחה או חברים תוך שהם מאשימים אותם בהתנהגות רעה או בהשפעה שלילית.

סימני השפלה – הם מעליבים אותך, בפרטיות או בפומבי, מעליבים את החוכמה והאינטליגנציה שלך, איך שאת נראית או מתלבשת, את המשקל שלך או את הרגלי האכילה שלך, הם גורמים לך להרגיש לא שפוי או משכנעים אותך שאתה סובל ממחלת נפש, הם משווים אותך בצורה מעליבה לאנשים אחרים, הם מאשימים אותך בכל בעיה שמתעוררת בזוגיות או בהתנהלות של משק הבית.

סימני איום – הם צועקים או נסוגים לתוך עצמם, הם שוברים דברים שאתה אוהב בכוונה, הם מאיימים באלימות כלפיך, כלפי ילדיך או חיות המחמד שלך.

סימנים של אלימות פיזית או מינית – הם מניפולציות פיזית או רגשית או מאלצים אותך לקיים איתם יחסי מין, והם פוגעים פיזית בך או בבני משפחה אחרים.

אז מה אפשר לעשות?
ניתן לבצע את הפעולות הבאות אם אתה חושד שאתה או מישהו שאתה אוהב נמצאים במערכת יחסים אלימה:

• השתמש ב"כפתור הפרפר", הפיתוח הטכנולוגי החדש שלנו המאפשר לך ליצור קשר מיידי עם תמיכה וסיוע, כמו גם להתייעץ, לשאול או לקבל הדרכה באופן דיסקרטי לחלוטין.

• דבר עם בן משפחה או חבר – שתף את מה שאתה מרגיש, בקש עזרה או סיוע

• צאו מהבית – אם אתם חוששים שאתם עלולים להיות בסכנה כלשהי, צאו מהבית. עבור אל חבר, בן משפחה או מקלט לקבלת סיוע.

• פנה לקבלת טיפול, ייעוץ, עזרה מקצועית או מוקד לפורקן ולקבל שיקוף מציאותי וחיצוני של מצבך

• במקרה חירום התקשר למשטרה לסיוע

בעקבות המצב הבטחוני אנו מצטרפים למאמץ להפיג את חוסר הבהירות ולספק תמיכה לציבור הרחב, עבור כל מי שזקוק.ה לסיוע ועבור כל מי שמעוניינ.ת לספק עזרה

מוזמנים לעבור לחמ"ל המלחמה של הפרפר למציאת דרכים לעזור ולקבל סיוע