לא קל לסיים ולצאת ממערכת יחסים בעלת אופי אלים כלשהו. במקרים רבים מדובר במעגל הכולל מעשי אלימות, חרטה ובקשת סליחה, מחוות פיוס והבטחות לעתיד מצד הגורם הפוגע, הגורמים לנפגע להישאר בקשר.

אם החלטתם שהגיע הזמן לעזוב, או שאתם מנסים לעזור לאדם אהוב לסיים מערכת יחסים כזו, חשוב שתקפידו על כמה כללים שיבטיחו שתעשו את הצעד הזה בצורה הבטוחה והנכונה ביותר, ללא מעמיד את עצמך בסכנה נוספת.

  1. צור תוכנית יציאה מסודרת, לפני היציאה

כשאתה בלחץ או תחת איום, קשה לחשוב בהיגיון. לתכנן את תוכנית היציאה, לפני היציאה; באיזה יום ושעה תעזוב, מה תיקח איתך, מי אנשי הקשר שלך, לאן תלך ועוד. בשום פנים ואופן אינך חולק את התוכנית הזו עם הצד הפוגע, אפילו לא רמז, עד לרגע ביצועה.

  1. אל תתעמת לבד עם הצד הפוגע

חשוב שכשאתה יוזם את הפרידה, תעזוב כשהצד הפוגע אינו בבית, או, אם אתה מתעמת איתו בעת העזיבה, תהיה מלווה באדם קרוב שתומך בך ונמצא איתך בתהליך. הצד הפוגע במקרים רבים יכול להתנהג באופן בלתי צפוי וזעם, ויש להגן עליך.

  1. אל תהססו להתקשר למשטרה

אם הצד הפוגע מראה סימני כעס או אלימות כשאתה מנסה לעזוב, התקשר מיד למשטרה, אל תחכה ואל תיתן למצב להסלים.

  1. לכו למקום בטוח

כאשר אתה עוזב ובמיוחד כאשר ילדים מעורבים, חשוב ללכת למקום בטוח ושמור, להיות מוקף בבני משפחה או חברים תומכים ולאפשר לעצמך את המרחק הדרוש מהצד הפוגע. אל תגיד לו לאן אתה הולך כשנפרדים.

בעקבות המצב הבטחוני אנו מצטרפים למאמץ להפיג את חוסר הבהירות ולספק תמיכה לציבור הרחב, עבור כל מי שזקוק.ה לסיוע ועבור כל מי שמעוניינ.ת לספק עזרה

מוזמנים לעבור לחמ"ל המלחמה של הפרפר למציאת דרכים לעזור ולקבל סיוע